Giris yap

Kişisel alanınızdaki tüm bilgi ve hizmetlerinize erişin.

Henüz hesabım yok

Digital çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın. 

eopb

Fikirlerimiz

Yeni zorluklarla yüzleşmek

Çağımızın zorluklarının merkezinde dünyadaki tarımsal üretim artışı bulunmaktadır. Her gün gezegenimize 230.000 civarı yeni insan katılmaktadır ve daha iyi yaşam standartları için ülkeler her gün daha fazla gelişmektedir. Bu da süratle artan gıda ihtiyacına yol açmaktadır. Ancak bu büyümeye ve ihtiyaca cevap verecek tarım alanları sadece 1,5 milyar hektarla sınırlıdır.

 

 

 

Daha fazla ve aynı zamanda daha kaliteli üretim

Herkesin ortak hedefi, var olan topraklardan daha iyi faydalanmak. Bizim meselemiz ise, bunu ekstensif yani yaygın tarım ve bedeli ne olrsa olsun ürün odaklı tarıma karşı durarak sağlıklı ve verimli mahsul geliştirerek yapmak. Çünkü bizce asıl başarı, daha iyi ve kaliteli üretimi doğaya zarar vermeden ve çevreyi değiştirmeden yapmaktır.

Kalkınma tohumlar sayesinde olacaktır

Aslında tohumun kendisi bizzat bir çözüm merkezidir. İçindeki DNA; verim potansiyeli, hastalık ve stres dayanımı, toprak adaptasyonu ve iklim değişikliği gibi geleceğe dair tüm bitki karakteristiklerini içermektedir. Sürekli devam eden AR-GE çalışmalarımız, büyük gelişmelerin önünü açan yeni iyileştirme yöntemleri  ortaya koymaktadır.Böylece su, gübre ve koruyucu kullanımını azaltan yeni ürün ıslahı ile daha çok fırsat yaratılmaktadır.

Uygun koşullarda yapılan tohum ıslahı; sağlıklı tohumlar ve bitkileri garanti ederek toprak ıslahını gerektirmeksizin gıdamızı yani mahsüllerimizi güvence altına almaktadır. MAS Seeds, tam da bu alanda yeni çözümler üretmek için, inovatif çalışmalar ve yatırımlar yapmaktadır.