Giris yap

Kişisel alanınızdaki tüm bilgi ve hizmetlerinize erişin.

Henüz hesabım yok

Digital çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın. 

açıklama

Maisadour Semences MAS Seeds'e Dönüşüyor!

By Burcin Dilci - Açık 20.06.2019

10 Nisan 2018 tarihinden itibaren yenilikçi ve uluslararası hedeflerini daha iyi gösterebilmek amacıyla MAÏSADOUR Semences markası artık MAS Seeds ismini kullanmaya başlamıştır.

MAÏSADOUR Semences artık MAS Seeds olarak gelişim sürecinde yeni bir aşamaya geçiyor.

 

10 Nisan 2018 tarihinden itibaren yenilikçi ve uluslararası hedeflerini daha iyi gösterebilmek amacıyla MAÏSADOUR Semences markası artık MAS Seeds ismini kullanmaya başlamıştır. MAS Seeds cirosunun %85'ini Fransa'nın dışında elde etmekte ve bunun %15'ini ARGE'ye yatırmaktadır. Yeni marka, şirketin uluslararası tohum sektöründe büyük bir aktör haline gelerek 2026 yılına kadar cirosunu üç katına çıkarma yönündeki güçlü arzusunu destekleyecektir.

Markamız “MAS Seeds”, « Maïs » (=mısır) sözcüğünü içermeyen, tür çeşitliliğini vurgulamaktadır (mısır, ayçiçeği, kışlık kolza tohumu, sorgum, yonca ve diğerleri gibi). Koyu mavi ve turuncu renkleri ise aynı renkleri taşıyan, yıllık cirosu 1.4 Milyar € olan, Güney Fransa'daki ana tarım kooperatifi MAÏSADOUR Kooperatif Grubu ile bağlantısını ön plana çıkarmaktadır.

 

Tarla bitkilerinde hibrit tohumu uzmanlığımız

Yıllık 25.000 ha'lık üretim alanında toplam 2.5 milyon paketin üzerinde tohum üreten ve 140 milyon €* tutarında ciroya sahip bir şirket olan Mas Seeds, tarla bitkileri tohumlarının üretimi, hibrit yetiştirme ve ticarileştirme konusunda uzmandır. Mas Seeds 60 yılı aşkın süredir, Avrupa çiftçilerinin yanı sıra Asya ve Afrika çiftçilerinin de çeşitli ihtiyaçlarına, farklı tarımsal-iklimsel koşullara uyarlamak amacıyla bitkiler seçerek ve melezleme yoluyla orijinal genetik ve etkili materyaller yaratmaktadır.

 

Güçlü Fransız köklere dayanan uluslararası gelişim sürecimiz

Çalışanlarının %50'si yurtdışında bulunan, 12 bağlı kuruluşla 40 ülkede mevcut olan MAS Seeds, daima en yüksek seviyede küreselleşmiş bir piyasanın parçası olmuştur. Fransa dünyaya en fazla tohum ihraç eden bir ülkedir. Fransa’nın Güney Batı bölgesi ise Avrupa’da tarla bitkileri tohumları ihraç eden bir numaralı bölgedir. MAS Seeds’in yüksek kalitede tohum üretimi ile tanınmış Güney Batı Fransa’daki bu kökleri bu bölgede önemli bir varlık teşkil etmektedir.

 

MAS Seeds, birkaç bin çiftçiye ait olan MAÏSADOUR Kooperatif Grubuna aittir. MAS Seeds ve MAÏSADOUR Grubu birlikte tarımsal ve dijital çiftçilik projeleri geliştirmekte, çiftçilere yenilikçi hizmetler sunmaktadır.

 

 

Ukrayna ve Rusya'daki 10 yıllık mevcudiyetimiz

2007'den beri tüm Avrupa Birliğinde mevcut bulunan Mas Seeds; üretim alanları, araştırma merkezleri ve bir tohum fabrikası geliştirmek amacıyla on yıl önce işlerini Ukrayna'ya ve Rusya'ya kadar büyütmüştür. MAS Seeds 2018'de bu yatırım stratejisini devam ettirerek Borispol-Kiev yakınında 1 Haziran'da MAS Seeds Ukrayna genel merkezi ile AR-GE istasyonu açmıştır.

 

2026 için güçlü hedeflerimiz:

MAS Seeds’in güçlü bir uluslararası markaya ve atılıma dayalı stratejisine yönelik 2026 yılı hedefleri şunlardır:

 • Avrupa'daki varlığı üzerinden uluslararası satışlarını geliştirirken özellikle Asya ve Afrika ülkeleri olmak üzere yeni piyasalarda da gelişip büyümek
 • Avrupa üretim hacmini 2,5 milyon adet tohum torbasından 2022 yılına kadar 3.2 milyona adet tohum torbasına yükseltmek ve 2026'da bunu 4 milyon adet tohum torbasına çıkarmak
 • Genetik süreci hızlandırarak sürdürülebilir tarımı desteklemek için ARGE yatırımlarını arttırmak. « Bu yatırım stratejisi ARGE'mizi geliştirerek hem tarım-iklimsel durumlara hem de çiftçilerin üretken, modern ve sürdürülebilir tarım ihtiyaçlarına adapte olmuş daha etkili çeşitler oluşturma amaçlarına sahiptir “ - Régis Fournier, MAS Seeds Genel Müdürü.

 

 

Yeni logomuz ve yeni sloganımız

Yeni logo yenilikçiliği temsil etmektedir. "a" harfi içindeki bitki figürü, tohum mesleğinin özünü görselleştirmekte ve geleceğe giden yolu temsil etmektedir. MAÏSADOUR Kooperatif Grubu ile aynı renklere sahip olması, MAS Seeds'in ana hissedarına olan bağlantısını vurgulamaktadır.

Son olarak “UNITED TO GROW” sloganı ile yeni logo tamamlanmaktadır. Bu da kurucu kooperatif değerleri etrafında birleşerek hep birlikte büyümek, dünya çapında yenilik yaparak geliştirmek için işbirliğinin önemini hatırlatmaktadır.  Bitkilerin tohumlardan çıkması gibi, yeni logomuz da tarlalardan çıkmaktadır.

 

MAS SEEDS Hakkında

 • 20,000 ha'dan fazla üretim alanıyla Avrupa'da hibrit tohum üretiminde lider
 • 350 hibrit çeşidi ve 220 ebeveyn hattı üretimi
 • Tohum üretiminde uzman 400 çiftçiden oluşan bir ağ
 • 140 milyon €* tutarında ciro
 • Her yıl cironun %15'i ARGE için ayrılmaktadır
 • 230 deneme konumu ve 6 ARGE istasyonu      
 • Güney ve Kuzey Amerika, Batı Afrika ve Çin'de araştırma ortakları, çeşitli bölgesel denemeler ve kış nesli için 4 üretim alanı
 • 12 uluslararası bağlı kuruluş, 50 ülkede satış
 • 20'yi aşkın farklı uyruktan 700 çalışan

 

Web sitesi: www.maisadour-semences.fr/ www.masseeds.eu/ www.masseeds.com.tr

 

Ayrıca okumak için